Léto - obrázkové příběhy, Rotraut Susanne Bernerová

Na knihu Jaro navazuje Léto. Rotraut Susanne Bernerová se vrací se svými obrázky, které vypráví malé, vtipné příběhy, které vycházejí z událostí obyčejného dne. Dokáží přitom poutat a bystřit pozornost, podněcovat fantazii a řečové schopnosti a zároveň dobře bavit malé i větší děti. Atmosféra slunného léta přivítá některé staré známé postavy z předchozí knihy, ale přibudou i další postavy, zvířátka a věci. Dějiště zůstává stejné, příběhy jsou stále umístěné do města s ulicemi a domy, s obchody, tržištěm a nedalekým statkem.

Prosluněné léto

Jaro skončilo a přichází parné Léto. Rotraut Suzanne Bernerová se vrací se svými malými, vtipnými příběhy obyčejných dní, ve kterých se jí daří poutat a bystřit pozornost, podněcovat fantazii i řečové schopnosti a přitom dobře bavit malé i větší děti.

Návrat do poklidného města

Atmosféra slunného léta přináší opět některé staré známé a kamarády z předchozí knihy. Doplní je nové postavy, věci i zvířata. Umístění příběhu zůstává. Znovu se setkáte se starým známým městem s ulicemi, domy, obchody, tržištěm, parkem i blízkým statkem.

Prostor pro fantazii

Zvláštností knížky je, že dítě příběh nečte ani neposlouchá, ale samo používá svoji kreativitu k jeho vytváření. Postavy přitom nepůsobí anonymně, autorka dbá na to, aby měly svůj osobitý charakter a některé z nich mají i své jméno. Knížky jsou vhodné pro podporu komunikace dětí a dospělých nebo více dětí mezi sebou, ale aktivní zábavu poskytne i jednotlivci.

Známá krajina

Krajina města včetně malebného okolí vytváří spojovací linii mezi jednotlivými knihami ze série. Díky tomu autorka vytváří důvěrně známé prostředí, ve kterém si snadno můžete vybrat postavu a následně ji doprovázet napříč stránkami a zjišťovat, jak tráví svůj čas a s kým se potkává.

180,00 Kč